Měřidla Aktuální data Dnešní a včerejší data Dnešní data Včerejší data Jak bylo dnes před … Jak bylo před … dny Měsíční data Roční data Měsíční rekordy Dlouhodobé rekordy Měsíční přehled dat Roční přehled dat Statistika dat
Graf sněhové pokrývky Sněhová pokrývka diář
Parametry meteostanice WH 1080
Kamera
NOAA zprávy NOAA mrazové rekordy NOAA denní rekordy

Základní údaje o meteostanici WH-1080


Technické parametry


Nedostatky této staniceRelativně malá plocha srážkoměru a tím i menší přesnost měření srážek je dána konstrukčním řešením tohoto typu stanice. Standardní plocha srážkoměru má být 500 cm2 a srážkoměr by měl být umístěn na otevřeném prostranství ve výšce 1 m nad zemí. Plocha našeho srážkoměru je pouze 55 cm2, proto i přesnost měření je odpovídajícím způsobem zmenšena a jedno překlopení vahadla odpovídá 0,3 mm srážek.

Při námraze dochází k namrzání měřiče rychlosti a směru větru, což se projevuje jako bezvětří, i když ve skutečnosti vítr fouká.

Nedostatečná sluneční clona, která kryje teplotní čidlo před ohřevem přímými slunečními paprsky způsobuje, že pokud sluneční paprsky dopadají zejména při nízkém slunci na teplotní čidlo, je indikována vnější teplota o cca 3 až 4°C vyšší, než je skutečná.